Sklepik

Pigmenty

Zestawy suchych pigmentów sporządzone są z wysokiej jakości pigmentów greckich (Art Enterprises), włoskich (Bresciani, CTS, RGM) i niemieckich (Kremer-Pigmente). Oferujemy:

  • zestaw podstawowy – 12 pigmentów,
  • zestaw uzupełniający – 12 pigmentów,
  • zestaw rozszerzony – 24 pigmenty.

Pigmenty są szczelnie zamknięte w zakręcanych szklanych słoiczkach o pojemności 30 ml. W słoiczku jest 25 ml pigmentu, czyli od 6 do 32 gramów (w zależności od gęstości nasypowej pigmentu). Pigmentami tymi pracujemy na co dzień, zarówno ucząc w pracowni jak i pisząc ikony na zamówienie.

Pigmenty cechuje czystość barw, piękna świetlistość oraz duża trwałość. Pigmenty nadają się do pracy techniką laserunkową, półkryjącą oraz kryjącą.

Pigmenty zostały wybrane przez nas głównie do stosowania w technice chudej tempery żółtkowej, jednak z powodzeniem mogą byś stosowane również w innych technikach malarskich.

Należy zaznaczyć, że pigmenty o tej samej nazwie, ale produkowane przez różnych producentów zazwyczaj nieznacznie różnią się kolorem. Te „subtelności” są bardzo przydatne podczas malowania. W związku z tym, nawet jeśli posiadasz już kilkanaście pigmentów to i tak powinieneś zainteresować się naszymi zestawami. Ze swego doświadczenia wiemy, że: pigmentów nigdy dość!

Podobrazia

Deski ikonowe wykonuję z sezonowanego drewna lipowego. Podobrazia klejone są z deszczułek ułożonych względem siebie w sposób minimalizujący ryzyko pęknięcia gruntu w wyniku paczenia się drewna.

Od strony odwrocia podobrazia wzmacniane są szpongami wykonanymi z twardszego drewna bukowego. Dwie szpongi o formie reliefowej wprowadzone są w odwrocie podobrazia metoda “na jaskółczy ogon”.

Kształt łuzgi w podobraziach z kowczegiem minimalizuje możliwość pękania gruntu na styku łuzgi z płaszczyzną kowczegu. Bordiura (pole ikony) ma szerokość 2cm.

Wilgotność drewna, z którego wykonywane są podobrazia zawiera się w przedziale 6-8%. Użycie drewna o tak niskiej wilgotność sprawia, że podobrazie nie zsycha się.

Olifa

Na potrzeby naszej pracowni przygotowujemy własną olifę. Jest to olej sykatywowany solą kobaltu. Olifa ta została wykonana z oleju tłoczonego na zimno, bielonego i oczyszczonego z substancji białkowych oraz polimeryzowanego poprzez obróbkę termiczną.

Olej dzięki polimeryzacji traci skłonność do żółknięcia, a błona werniksu staje się twarda, nie pęka, nie pęcznieje, uodparnia się na czynniki zewnętrzne. Dodatek soli kobaltu do oleju przyśpiesza wysychanie olify.

Powiązane zdjęcia:

error: Content is protected !!